پاسارگاد راه ماشین

شرکت پاسارگاد راه ماشین

خدمات بازاریابی و فروش ماشین های سنگین، راهسازی و تجهیزات معدنی

کوماتسو

نوشته شده توسط مدیر در

2012/05/14

prm-co.com-komatsu logo

تاریخچه شرکت کوماتسو ژاپن

هسته مرکزی شرکت کوماتسو در سال ۱۸۹۴ با آغاز فعالیت شرکت معدنی Takanchi تشکیل گردید و شکل گیری اساسی و گسترش آن در سال ۱۹۱۷ درخلال جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و در همان زمان واحد تولیدات آهنی و تجهیزات معدنی و ابزارآلات توسعه یافت، در ادامه با تداوم این روند در سال ۱۹۲۱ نام  کوماتسو  به صورت رسمی جهت این شرکت انتخاب شد و در همان سال زمینه فعالیت تولیدات آهنی از تجهیزات و ماشینهای راهسازی معدنی به طور کامل جدا گردید.

شرکت  کوماتسو  یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات معدنی و راهسازی در جهان می باشد که بیش از ۷۰% درآمد آن حاصل از فروش تجهیزات معدنی و راهسازی شامل بلدوزر ، دامپ تراک ،بیل مکانیکی ، سنگ شکن ، گریدر ، جرثقیل ٬ دستگاههای حفارتونل و لودر چرخ لاستیکی و زنجیری است ،  کوماتسو  همچنین بخش بزرگی را به تولید تجهیزات الکترونیکی اختصاص داده است.

در این تجارت که ۷% درآمد کل  کوماتسو  را شامل می شود می توان به تولید حیطه وسیعی از محصولات دیگر از قبیل پرسهای فرج ، ماشینهای تولید ورق ، ماشین ابزارها ٬ لیفتراکها و دستگاههای مرتبط با نظامیان وتجهیزات دفاعی و واحدهای بازیافت و سازه های دفتری پیش ساخته و حتی تجهیزات نیروگاهی خارجی اشاره کرد.

اگر چه بیشتر واحدهای تولیدی  کوماتسو  در ژاپن واقع اند و لیکن این شرکت دارای واحدهای تولیدی و خدماتی و فروش در کشورهای دیگر نیز می باشد که  بیشتر آنها در آمریکا ، کانادا ، مکزیک ، برزیل ، انگلستان ، ایتالیا ، آلمان ،اندونزی ، چین ، تایلند ، هند و تایوان واقع می باشند.

کوماتسو دارای شرکتهای  اقماری ( Joint –Venture ) می باشد که شریک های تجاری خارجی و داخلی در سراسر نقاط دنیا دارد که از آن جمله می توان به Cummins Inc در  آمریکا و  Bangkok motor works co  تایلند و Larsen & Toubro هند و Ushio Inc اشاره کرد .